© 2016 by Felis Romania

British shorthair / Britanica cu par scurt

RO*BLACK SEA ANGELS

Crescator: Liliana Muntmark, Constanta, Romania

Telefon: 0742224423

Email: liliana.muntmark@gmail.com

Website: http://www.blackseaangels.com/

Facebook: https://www.facebook.com/Black-Sea-Angels-996125407078116/

RO*BLUE BREEZE CATTERY

Crescator: Gabriel Neagoe, Bucuresti, Romania

Telefon: 0723399637

Email: gabriel.neagoe@yahoo.com

Facebook: https://www.facebook.com/bluebreezecattery/

RO*BRITTKIT

Crescator : Teo Paul, Bucuresti, Romania

Telefon: +40 765 750 181

Email : teo.paul@gmail.com

Website : www.brittkit.ro

Facebook: https://www.facebook.com/ROBrittkit-British-Shorthair-Cattery-142349962458065/

OF BRITIM*RO

Crescator: Adrian si Brigitte Thierjung, Timisoara, Romania

Telefon: Adrian  0723396770, Brigitte 0744780813

Email:  thierjungadrian@yahoo.ro , brigittethierjung2005@yahoo.de

Facebook: https://www.facebook.com/britim19

BUCOVINA CATTERY*RO

Crescator: Ionut Proboteanu si Mihaela Carmen Mierla

Iasi

Telefon

Email: Bucovinacattery@gamil.com

Facebook: https://www.facebook.com/bucovinacattery

 

OF CANDICE'S CATS*RO

Crescator : Candice & Adrian Dragota, Bucuresti, Romania

Telefon : +40 72800 5001 

Email: british@britishshorthair.ro

Website : www.britishshorthair.ro

Facebook: https://www.facebook.com/BritishShorthairCatteryCandicesCats/

RO*JAD'OR BIJOU

Crescator: Daniela si Lucian Cojocaru, Bucuresti, Romania

Telefon:  0745177984

Email:dc.cojocaru.home@gmail.com

Facebook: https://www.facebook.com/DCCojocaru/

OF JUST MAGIC*RO

Crescator: Klara Vunvulea, Tg Mures, Romania

Telefon:

Email: klaravunvulea@yahoo.com

Facebook: https://www.facebook.com/klara.vunvulea

RO*MOMA'S

Crescator: Simona Petriceanu

Telefon: +40 748 952 051

Email: simona.petriceanu@gmail.com

Facebook: https://www.facebook.com/Momas-Blue-

342765582506757/?fref=ts

OF MOTANASIA*RO

Crescator : Ioan Rucarean, Sibiu, Romania

Telefon :

Email: rucarean@yahoo.com

Website:

FB: https://www.facebook.com/andrei.rucarean

OF OUTSTANDING CATS*RO

Crescator: Adina si Dorin Dumitriu, Otopeni, Romania

Telefon:

Email: outstandingcats@gmail.com

Website:

Facebook: https://www.facebook.com/Outstandingcats/

OF PA-LION'S*RO

Crescator: Marian si Orsolya Sandor, Oradea, Romania

Telefon: 0744551799, 0728884051

Email: mariantel@yahoo.com;orsi_orsy@yahoo.com

Website : http://www.british-shorthair-oradea.ro/

Facebook: https://www.facebook.com/marian.sandor.526

OF ROYAL LEEDS*RO

Crescator: Alina si Dragos Bordea, Bucuresti, Romania

Telefon:

Email: alina.cartas@yahoo.com

Facebook: https://www.facebook.com/Yuki.bestcat?fref=ts

LunnaDay House*RO

Crescator: Manuela Hozoc, Bucuresti, Romania

Telefon:

Email: manuela67_ro@yahoo.com

Website: 

Facebook: https://www.facebook.com/ManuelaHozocBercea

ANGELS SHELTER*RU

Crescator: Angela Slobodeniuc, Chisinau, Moldova

Telefon: +37 369 120 013

Email: anjelavit@mail.ru

Website: www.angels-shelter.com

OF UNICAT BIJOUX*RO

Crescator: Luminita Botea

Telefon: